versailleská mírová smlouva
Aktuální počasí Versailles, předpověď počasí na 14 dnů, počasí Versailles září, říjen, online webkamery ve Versailles
Podívejte se na aktuální počasí Versailles. Zjistěte si předpověď počasí ve Versailles. S xpočasí.cz je slunečná dovolená ve Versailles zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města ve Francii.
Na den přesně pět let od zavraždění rakouského arcivévody a následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este, které rozpoutalo první světovou válku, podepsala 28. června 1919 německá delegace mírovou smlouvu diktovanou vítěznými mocnostmi.
Versailleská mírová smlouva [-sajs-], hlavní mírová smlouva vypracovaná pařížskou mírovou konferencí po ukončení 1. svět. války; podepsána 28. 6. 1919 ve Versailles u Paříže mocnostmi Dohody a jejich spojenci na straně jedné a Německem na...
Versailleská smlouva (francouzsky traité de Versailles) nazývaná též Versailleský mír (paix de Versailles) či Pařížský mír je mezinárodní smlouva podepsaná ve Versailles dne 3. září 1783, ve stejný den, kdy byla v Paříži podepsána jiná...
Versailleská mírová smlouva je jedna z pařížských mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, která oficiálně ukončila první světovou válku mezi Centrálními mocnostmi a Státy...
Boje v zákopech první světové války sice ustaly už v listopadu 1918, ale mírové uspořádání přinesly až další měsíce Pařížské konference, jejímž vrcholem bylo podepsání mírové dohody mezi vítězi válečných střetů a poraženým Německem.
Osmadvacátého června 1919 byla po šestiměsíčním jednání v Zrcadlovém sále zámku Versailles u Paříže podepsána mírová smlouva, která definitivně ukončila první světovou válku a stanovila nový pořádek v Evropě.
Versailleská mírová smlouva, od jejíhož podpisu letos uplynulo 100 let, zásadně ovlivnila poválečné uspořádání světa. Nové pohledy na tento dokument přináší dvoudenní mezinárodní konference, která dnes začala v Černínském paláci v Praze.
Na den přesně pět let od zavraždění rakouského arcivévody a následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este, které rozpoutalo první světovou válku, podepsala 28. června 1919 německá delegace mírovou smlouvu diktovanou vítěznými mocnostmi.
Do dvou let od doby, kdy tato smlouva nabude působnosti, budou příslušníci němečtí, kterým je víc než 18 let a kteří jsou usazeni na některém z území uznaných za součást československého státu, míti volnost optovati pro státní občanství...